Jak dbać o obrączki

Podczas noszenia obrączek ślubnych musicie pamiętać, że niektóre przyzwyczajenia, czy brak należytej troski mogą spowodować ich szybsze zużywanie się lub nawet zniszczenie. Jeśli zależy Wam, aby Wasze obrączki możliwie jak najdłużej wyglądały jak nowe, prosimy o zapoznanie i zastosowanie się do kilku wskazówek:
 

  • Sugerujemy zdejmowanie obrączek podczas prac domowych, aby nie narażać ich na porysowanie lub uszkodzenia chemiczne (odbarwienia, pęknięcia lutów)
  • Jeżeli mocno zabrudzicie swoje obrączki bez kamieni, nie musicie od razu oddawać ich w ręce fachowca. Sugerujemy zanurzyć je w ciepłej wodzie z niewielką ilością denaturatu lub amoniaku lub soku z cytryny. Po takiej kąpieli obrączki obficie płuczemy czystą wodą i wycieramy miękką tkaniną. Nie należy czyścić w ten sposób obrączek z oprawionymi kamieniami.
  • Środki do czyszczenia w płynie pozwalają głównie usuwać ciemny nalot (często pojawiający się przy obrączkach wykonanych z próby niższej 585), ale nie wypolerują porysowanej powierzchni obrączki.
  • Wasze obrączki można raz na jakiś czas oddać w ręce naszych złotników. Bardzo często profesjonalne umycie i wypolerowanie powierzchni Waszych obrączek poprawia znacząco ich estetykę i komfort użytkowania.