Jak kupować obrączki

W tym dziale opowiemy Wam jakimi argumentami powinniście się kierować podczas wybierania obrączek. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, abyście mogli się cieszyć Waszymi ślubnymi obrączkami przez długie lata:
 

  • komfort użytkowania – obrączki złote dostępne w Salonie Obrączek posiadają wyoblenie wewnątrz nawywane potocznie "soczewką", która sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe;
  • szeroki wybór – nasza oferta to kilkaset wzorów, które są zaproszeniem do stworzenia obrączek według Waszej wrażliwości estetycznej. Możecie zmieniać kolorystykę, fakturę zdobienia, oprawiać kamienie, grawerować napisy;
  • możliwość wyboru ceny – proponujemy Wam możliwość wyboru każdego ze wzoru w kilkudziesięciu wariantach wagowych i cenowych.
  • bezpieczne składniki stopów - obrączki złote nosimy na co dzień, dlatego warto zainteresować się składem stopu użytego do ich produkcji. W przypadku złoto żółtego i różowego w próbach 585 i 750 sprawa występowania możliwych reakcji alergicznych jest sprawą marginalną, o tyle w przypadku złota białego temat możliwych uczuleń jest zdecydowanie poważniejszy. Do produkcji białego złota używany jest nikiel lub pallad. Pierwszy z wymienionych metali może uczulać. Według badań w Polsce ponad 10% populacji ma problemy z tolerancją niklu. Może to objawiać się przykrymi dolegliwościami skórnymi, m.in. swędzenie lub zaczerwienienie. Białe złoto palladowe pod tym względem jest zdecydowanie bezpieczniejsze. Odestek osób mających problem z tolerancją palladu jest wielokrotnie niższy niż w przypadku niklu. Przy wyborze obrączek z białego złota polecamy zainteresować się, czy w Waszym przypadku nie występują problemy alergiczne z niklem lub palladem.
  • dopasowanie rozmiarów – czasami pomimo dobrych pomiarów, palce pod wpływem różnych czynników np. stresu, dużej zmiany temperatur potrafią zmienić swój rozmiar. W takiej sytuacji oferujemy Wam możliwość korekty rozmiaru obrączki ślubnej, nawet wówczas, kiedy oprawiono w niej kamienie (opcja płatna).
  • szerokość – dużą wagę przywiązujemy do Waszych indywidualnych preferencji, dlatego większość oferowanych wzorów obrączek złotych jest dostępna w różnych szerokościach w zakresie od 4,00 mm do 8,00 mm.
  • grawerowanie – na Waszych obrączkach możecie wygrawerować napis zarówno przy użyciu klasycznych metod jak i najnowocześniejszą metodą laserową, a także wybierać spośród kilkunastu zaproponowanych czcionek i znaków graficznych. Na życzenie wykonujemy indywidualne grawery (opcja płatna).