Jak kupować pierścionek

Nie ma mężczyzny, który byłby dobry w kupowaniu pierścionków, bo jest to po prostu niemożliwe. Poniżej znajdziecie kilka sprawdzonych wskazówek, które sprawą, że wybór będzie trafiony bez pudła.
Warto zakup pierścionka na zaręczyny dokładnie zaplanować i decyzji o zakupie nie zostawiać na ostatnią chwilę.

1. Wspólne zakupy

Zaproszenie na wspólne wyjście na miasto lub do galerii i niejako przy okazji wizyta w salonie jubilerskim, wspólne wybieranie pierścionka to gwarancja że będzie się podobał i miał odpowiedni rozmiar;

2. Obserwacja

Radzimy zwrócić uwagę, czy jest pierścionek, który ukochana nosi najczęściej, o który najbardziej dba lub który lubi pokazać koleżankom. Jeśli jest taki pierścionek, należy uważnie go obejrzeć i zapamiętać:
 
  • czy jest z jednym kamieniem czy z wieloma;
  • w jakim kamienie są kolorze;
  • czy kamienie są małe czy duże;
  • czy pierścionek jest delikatny, wąski czy szeroki i okazały;


3. Rada Teściowej

Mamusia nie musi być ekspertem w dziedzinie jubilerstwa, ale prawdopodobnie dobrze wie co podoba się jej córce. Każda rada może bardzo przydać się podczas przeglądania oferty w salonie jubilerskim.

Posiadając taką wiedzę można udać się do naszego salonu, przedstawić swoje oczekiwania i poprosić o poradę. Z przyjemnością pomożemy w dokonaniu właściwego wyboru. Zanim jednak udacie się do nas na zakupy i wybierzecie właśnie TEN, JEDYNY model – radzimy poświęcić kilka chwil, aby zapoznać się z podstawową wiedzą na temat diamentów, które najczęściej zdobią pierścionki zaręczynowe. Informacje na temat diamentów znajdziecie w dziale strefa wiedzy >>> o diamentach.


Klasyczny, znany z filmów, pierścionek zaręczynowy to wzór jednokamieniowy o prostej formie, z brylantem znajdującym się w subtelnym koszyczku, tzw. chaton. Nie każdemu jednak muszą podobać się klasyczne rozwiązania. Możecie wybrać zupełnie inny klejnot: rubin, szafir, szmaragd, lub tanzanit. Być może narzeczona szczególnie lubi jeden z tych kolorów albo po prostu przy wyborze „wpadnie Wam w oko” i będziecie wiedzieć, że to TEN.