Jak powstają obrączki

Produkcja złotych obrączek to proces wieloetapowy i niezwykle skomplikowany. Każdy producent ma swoją unikalną technologię, która jest jego tajemnicą.
Jedną z kluczowych rzeczy jest dbałość o każdy, najdrobniejszy detal na każdym etapie produkcji.
Na samym początku jest to dobór właściwego stopu złota. Czyste złoto jest bardzo miękkim metalem i nie nadaje się jako materiał na obrączki ślubne. Wysoka jakość oraz odpowiednie proporcje dodatków stopowych sprawiają, że złotnik otrzymuje stop cechujący się pięknym kolorem i wysokimi walorami użytkowymi.
Na kolejnym etapie, z przygotowanego stopu, wytwarza się rurę, która jest później cięta na płaskie krążki.
Dwukolorowe obrączki powstają najczęściej podczas procesu spiekania, zwanego „sinteringiem”. Jest to metoda łączenia różnobarwnych krążków w efekcie, której miejsca styku krążków stają się niewidoczne, a powierzchnie materiałów są ze sobą połączone jakby stanowiły jeden element.
Oferowane przez nas obrączki ślubne pozbawione są łączenia (tzw. szwu), co oznacza że od samego początku mają formę krążka.
Kolejnym krokiem w procesie powstawania obrączki jest walcowanie i obróbka skrawaniem. W efekcie obrączka uzyskuje oczekiwany kształt i rozmiar.
Tak przygotowana obrączka trafia teraz w ręce złotnika.
W ostatnim etapie produkcji obrączka może być utwardzona w specjalnym piecu. W ten sposób zwiększa się jej odporność na zarysowania.
Na Wasze życzenie w obrączce możemy oprawić dodatkowo brylanty lub cyrkonie.
Jeszcze tylko wykonanie graweru, ostatnie ręczne polerowanie i kontrola jakości wszystkich elementów.