Obrączki z własnego złota

Dla tych z Was, którzy posiadacie swoje złoto, przygotowaliśmy dwa ciekawe rozwiązania:

  • przerób złota - w pracowni topiniony jest fizycznie Wasz materiał. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że Wasze obrączki będą wykonane dokładnie z tego materiału, który nam dostarczycie, a zatem w wykonanych obrączkach zatrzymana zostanie wartość sentymentalna. Minusem będzie ograniczenie oferty tylko do prostych, klasycznych modeli. Kolor złota oraz skład stopu będzie wypadkową dostarczonego przez Was materiału. Ograniczają nas także ilość dostępnych opraw kamieni oraz rodzaje graweru.
     
  • rozliczenie złota - dostarczone przez Was złoto będzie wymienione u producenta na nowe obrączki. Plusem tego rozwiązania jest pełna oferta modelowa do wyboru, wraz z wszystkimi możliwymi oprawami kamieni, kolorami złota, rodzajami graweru i jakością wykonania. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że Wasze obrączki nie będą wykonane z dostarczonego przez Was materiału.

Przekazane nam złoto może być dowolnej postaci, próby i barwy (uszkodzona, stara, niechciana biżuteria, sztabki, monety).
Do każdej z powyższych opcji należy doliczyć tzw. ubytek technologiczny (topienie, rafinacja, odlanie półproduktu i obróbka mechaniczna), który wynosi maksymalnie 10% wagi wyrobu.
Jeżeli macie za mało złota na wybrany model obrączek, brakującą część możecie dokupić u nas w korzystnej cenie.
W przypadku zamówienia obrączek i pozostawienia materiału, nie jest wymagany dodatkowo zadatek.
Koszt wykonania kompletu obrączek zależy od wybranego przez Was modelu.
Do kosztu tzw. przerobu należy doliczyć np. koszt kamieni, jeżeli mają być oprawione w obrączce, a w niektórych modelach z białego złota także koszt palladu.

Orientacyjny koszt wykonania to:

  • od 600 zł - obrączki klasyczne, gładkie;
  • od 750 zł - obrączki jednokolorowe diamentowane, niektóre dwukolorowe;
  • od 900 zł - obrączki dwukolorowe, obrączki trójkolorowe oraz niektóre obrączki jednokolorowe;

Jeżeli macie swoje złoto, najwygodniej będzie po wybraniu konkretnego wzoru zapytać nas o szczegóły.